Пошук

30.10.2020 22:39   Catholic.by

Ніжэй падаем расклад набажэнстваў за памерлых у парафіях Пінскай дыяцэзіі па дэканатах.

Баранавіцкі дэканат

1 лістапада

Баранавічы

Парафія Св.Зыгмунта:

9.30 — малітва і выпамінкі за памерлых

10.00 — складковая св. Імша за памерлых

11.30 — малітва і выпамінкі за памерлых

12.00 — складковая св. Імша за памерлых

15.00 — набажэнства на старых могілках

18.00 — складковая св. Імша за памерлых

Баранавіцкі р-н

Гарадзішча: 8.30 — св. Імша, пасля — малітва на могілках

Сталовічы: 11.00 — св. Імша, пасля малітва на могілках.

Русіно: 15.00 — св. Імша

Малая Каўпеніца: 16.30 — могілкі

Палонка: 9.00 — св. Імша, 10.00 — могілкі

Лотвічы: 12.00 — св. Імша, 13.00 — могілкі

Ягадная: 14.00 — могілкі

Соргавічы: 15.00 — могілкі

Моўчадзь: 16.00 — могілкі , 16.45 — св. Імша

Новая Мыш: 10.30 —ружанцовае набажэнства; 11.00 і 12.30 — малітва на могілках

Дзераўная: 8.30 — св. Імша ў касцёле; 9.30 — малітва а могілках

Сеўрукі: 13.30 — св. Імша і працэсія на могілкі

Цешаўле: 15.30 — малітва на могілках

Забалацце: 16.15 — малітва на могілках

Лясная: 8.00 — складковая Імша за памерлых

Татаркі: 09.30 —  складковая Імша за памерлых

Паўлінава: 10.00 — малітва і выпамінкі за памерлых

Бярозаўка: 11.00 — складковая Імша за памерлых

Сваятычы: 14.00 — складковая Імша за памерлых. Пасля Імшы — набажэнства за памерлых на могілках.

2 лістапада

Баранавічы

Парафія Св.Зыгмунта:

9.30 — малітва і выпамінкі за памерлых

10.00 — складковая св. Імша за памерлых

15.00 — набажэнства на могілках у в . Русіно

18.00 — складковая Імша за памерлых

Баранавіцкі р-н

Русіно: 18.30 — св. Імша

Гарадзішча: 17.00

Сталовічы: 16.00 — св. Імша

Сеўрукі: 17.00 — св. Імша , выпамінкі

Новая Мыш: 18.00 — св. Імша, выпамінкі   

Лясная: 10.00 — складковая Імша за памерлых. Пасля св. Імшы набажэнства за памерлых на могілках.

Стрэлава: 11.00

Мілавіды: 12.00

3 лістапада

Мікулічы: 14.00 — малітва на могілках

7 лістапада

Небыты: 9.00 — малітва на могілках

Гардзейчыкі і Цівунцы: 10.00 — малітва на могілках

Дзеткавічы і Дзеколы: 11.00 — малітва на могілках

Сасновая: 11.00 — малітва на могілках

Свіраны і Пераносіны: 13.00 — малітва на могілках

Палонка: 19.00 — св. Імша

8 лістапада

Гарадзішча: 9.30 — св. Імша

Сталовічы: 11.00 — св. Імша

Пастарынне: 12.00 — св. Імша, пасля малітва на 2-х могілках.

Лугавая: 14.00 — малітва на могілках

Русіно: 17.00 — св. Імша

15 лістапада

Арабаўшчына: 12.30 — малітва на могілках

Калдычаво: 13.00 — малітва на могілках

Медзяневічі —

Жалезніца: 14.00 — малітва на могілках

22 лістапада

Мелехавічы: 12.30 — малітва на могілках

Візорак: 13.00 — малітва на могілках

Скробава: 13.30 — малітва на могілках

Брэсцкі дэканат

1 лістапада

Брэст

Брэст, парафія Узвышэння Святога Крыжа: св. Імша ў касцёле ў 8.00, 10.30, 18.00

Матыкалы: 14.30 — малітва на могілках

Паўночныя могілкі: 14.00 — малітва на могілках

Брэст (Рэчыца) — парафія Найсвяцейшага Сэрца Езуса

9.00, 19.00 — св. Імша ў касцёле

14.00 — малітва на могілках на Рэчыцы

Брэст (Кіеўка) — парафія Маці Божай Каралевы

9.00 — св. Імша ў касцёле

14.00 — малітва на могілках «Плоска»

18.00 — малітва на могілках на вул. Пушкінскай

Брэст (Кавалёўка) — парафія св. Юзафа

9.00, 11.00, 18.00 — св. Імша ў касцёле

Міцькі: 14.00 — малітва на могілках

Камяніца Жыравецкая: 14.00 — малітва на могілках

Вулька: 14.00 — малітва на могілках

Пелішча — парафія Найсвяцейшага Сэрца Езуса

11.00 — св. Імша ў касцёле, пасля — малітва на могілках

Жабінка — парафія св. Юзафа

11.00 — св. Імша ў касцёле

Чарнаўчыцы — парафія Святой Тройцы

9.00 — св. Імша ў касцёле                                                       

Камянец — парафія св. Пятра і Паўла

11.00 — св. Імша ў касцёле

Высокае — парафія Святой Тройцы

12.00 — старыя могілкі

Воўчын — парафія Святой Тройцы

10.00 — малітва на могілках

Маларыта — парафія Звеставання Найсвяцейшай Марыі Панны

16.30 — малітва на старых могілках

18.00 — св. Імша ў касцёле

Кобрын — парафія Унебаўзяцця Найсвяцейшай Марыі Панны

11.00 — малітва на могілках

18.00 — св. Імша ў касцёле

Гарадзец — парафія Добрага Пастыра

14.00 — св. Імша ў касцёле

Дамачава — парафія Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Панны Марыі

11.00 — св. Імша ў касцёле

2 лістапада

Брэст — парафія Узвышэння Святога Крыжа

8.00, 12.00, 18.00 — св. Імша ў касцёле

Брэсцкая крэпасць: 10.30 — малітва

Брэст (Рэчыца) — парафія Найсвяцейшага Сэрца Езуса

9.00, 19.00 — св. Імша ў касцёле

Вайсковыя могілкі, вул. Камбінатаўская — 10.00

Клейнікі: 14.00 — малітва на могілках

Паўночныя гарадскія могілкі — 14.00

Брэст (Кіеўка) — парафія Маці Божай Каралевы

9.00 — св. Імша ў касцёле

Плоска: 14.00 — малітва на могілках

Каталіцкія могілкі на вул. Пушкінскай — 18.00

Брэст (Кавалёўка) — парафія св. Юзафа

9.00, 18.00 — св. Імша ў касцёле

Пелішча — парафія Найсвяцейшага Сэрца Езуса

18.00 — св. Імша ў касцёле

Жабінка — парафія св. Юзафа

11.00 — св. Імша ў касцёле

Чарнаўчыцы — парафія Святой Тройцы

9.00 — св. Імша ў касцёле

Камянец — парафія св. Пятра і Паўла

18.00 — старыя могілкі ў Камянцы

Высокае — парафія Святой Тройцы

16.00 — новыя могілкі ў Высокім

Маларыта — парафія Звеставання Найсвяцейшай Марыі Панны

13.00, 14.00 — св. Імша ў касцёле

Кобрын — парафія Унебаўзяцця Найсвяцейшай Марыі Панны

18.00 — св. Імша ў касцёле

8 лістапада

Ківатычы — парафія св. Пятра і Паўла

13.00 — набажэнства ў капліцы на могілках

Ляхавіцкі дэканат

Ганцавічы

 

1 лістапада

09.00, 11.30 — св. Імша ў касцёле

15.00 — малітва на новых могілках

2 лістапада

9.00, 18.00 — святя Імша ў касцёле

13.00 — св. Імша на старых могілках

3 лістапада

13.00 — малітва за памерлых на могілках у в. Любашава

4 лістапада

13.00 — малітва за памерлых на могілках у в. Красынічы (Новыя Агарэвічы)

Ішкалдзь

1 лістапада: 12.00 — святая Імша

2 лістапада: 14.00 — святая Імша, пасля малітва на могілках

7 лістапада: 9.00 — святая Імша.

Паланэчка

1 лістапада: 10.00 — святая Імша

2 лістапада: 10.00 — святая Імша, пасля малітва на могілках

Юшкавічы

1 лістапада:14.00 — святая Імша, пасля Імшы малітва на могілках

Макашы

7 лістапада:11.00 — святая Імша ў капліцы, малітва на могілках.

Радковічы

7 лістапада:13.00 — малітвы за памерлых на могілках

Задвея

7 лістапада:14.00 — малітвы за памерлых на могілках

Мядзведзічы — Парафія св. Апосталаў Пятра і Паўла

31 кастрычніка

Мядзведзічы: 12.00 — св. Імша на могілках;

Савейкі: 14.00 — св. Імша на могілках;

Мазуркі: 09.00 — св. Імша на могілках;

Тальмінавічы: 10.00 — св. Імша на могілках;

Русінавічы: 15.30 — св.Імша на старых могілках.

1 лістапада

Мядзведзічы: 12.00 — св. Імша ў касцёле

М. Гарадзішча: 09.00 — св. Імша на могілках

Ліпск: 10.00 –– св. Імша ў касцёле

Новыя Буды: 14.00 — св. Імша на могілках

Русінавічы: 15.30 — св. Імша на новых могілках

Святыя Імшы ў Актаве за памерлых:

Панядзелак

Мядзьведзічы: 10.00 — выпамінковая св. Імша

Аўторак

Смаленікі: 10.00 —  выпамінковая св. Імша

Серада

Ганчары і Гарадзішча: 10.00 — выпамінковая св. Імша

Чацвер

Тальмінавічы і Мазуркі: 10.00 — выпамінковая св. Імша

Пятніца

Гайнін, Гайнінец, Лапацічы, Савейкі: 10.00 — выпамінковая св. Імша

Субота:

Русінавічы і Жарскія: 10.00 — выпамінковая св. Імша

Тухавічы: 13.00 — выпамінковая св. Імша

Нядзеля (8 лістапада)

Ліпск — 10.00

Мядзведзічы — 12.00

Куршынавічы, Стараселье, Гашчын, Новыя Буды: 15.30 — выпамінковая св. Імша

Ляхавічы — парафія Сэрца Езуса

1 лістапада

15.00 — малітва на могілках;

2 лістапада

10.00 — малітва  на могілках у в. Перахрэсце

11.00 — св. Імша, на могілках у Ляхавічах.

15.00 — в. Рачканы, св. Імша.

Ляхавічы — парафія Святога Юзафа

1 лістапада

10.00 — св. Імша ў касцёле

15.00 — Ружанец за памерлях на могілках, асвячэнне могілак

18.00 — Нешпары за памерлых, выпамінкі

18.30 — св. Імша за памерлых ў касцёле

2 лістапада

11.00 — св. Імша за памерлых на могілках, асвячэнне помнікаў

18.00 — Нешпары за памерлых, выпамінкі

18.30 — св. Імша за памерлых у касцёле 

3–7 лістапада

18.00 — Нешпары за памерлых, выпамінкі

18.30 — св. Імша за памерлых

8 лістапада

9.30 — Адарацыя Найсвяцейшага Сакрамэнта, ружанец за памерлых

10.00 — св. Імша

1 лістапада

Дарава: 10.00 — святая Імша, малітва на могілках

Макееўшчына: 12.30 — святая Імша і малітва на могілках

Крошын: 12.30 — святая Імша, працэсія на могілкі

2–7 лістапада

16.00 — выпамінкі і Вяночак да Божай Міласэрнасці.

16.30 — святая Імша.

Пінскі дэканат

Пінск — катэдральная парафія Унебаўзяцця НПМ

1 лістапада

8.30 — святая Імша ў катэдры

10.30 — святая Імша ў катэдры

12.00 — святая Імша ў катэдры

15.00 — Набажэнства на могілках на вул. Спакойнай у Пінску

19.00 — святая Імша ў катэдры

2 лістапада

9.00 — святая Імша ў катэдры

12.00 — святая Імша ў катэдры

15.00 — святая Імша на могілках на вул. Спакойнай у Пінску

19.00 — святая Імша ў катэдры

7 лістапада

Пагост Загародскі: 12.00 — набажэнства на могілках

Парахонск: 13.30 — набажэнства на могілках

Гарадзішча: 15.00 — набажэнства на могілках

Пінск — Парафія святога Бэнэдыкта і парафія Святога Духа ў Пінску

1 лістапада

8.30 — святая Імша ў касцёле св. Бэнэдыкта

10.00 — святая Імша ў касцёле св. Бэнэдыкта

12.00 — святая Імша ў касцёле св. Бэнэдыкта

Падбалоцце: 14.30 — выпамінкі і св. Імша на могілках

2 лістапада

9.00 — святая Імша і экзэквія ў касцёле святога Бэнэдыкта

18.00 — святая Імша і экзэквія ў касцёле святога Бэнэдыкта

7 лістапада

9.00 — святая Імша і экзэквія ў касцёле святога Бэнэдыкта

Таргошыцы: 11.00 — набажэнства на могілках

Пасянічы: 13.00 — набажэнства на могілках

2 лістапада

Крыўчыцы: 14.00 — Выпамінкі і св. Імша на могілках

1 лістапада

Лагішын: 10.00 — святая Імша на могілках ў Лагішыне

Целяханы: 13.00 — св. Імша у касцеле ў в. Целяханы, пасля Імшы благаслаўленне могілак

Давыд-Гарадок: 15.00 — святая Імша, благаслаўленне могілак

2 лістапада

Валішча: 11.00 — малітва за памерлых на могілках

Вулька Лаўская: 12.00 — малітва за памерлых на могілках

Шпанаўкі: 15.00 — малітва за памерлых на могілках

Давыд-Гарадок: 17.30 — святая Імша з выпамінкамі

Асавая

1 лістапада: 10.00 святая Імша ў Асавой

2 лістапада: 10.00 — выпамінковая Імша, набажэнства на могілках

Столін

1 лістапада: 12.00 — святая Імша ў Століне, асвячэнн могілак

2 лістапада: 19.00 — святая Імша з выпамінкамі ў Століне

Іванава:

31 кастрычніка: 16.00 — малітва за памерлых на месцы смерці кс. Вітальда Івіцкага

1 лістапада: 10.00 — святая Імша

2 лістапада: 18.00 — святая Імша

Драгічын

1 лістапада: 14.00 — святая Імша

2 лістапада: 13.00 — малітва за памерлых, благаслаўленне могілкаў

14.00 — святая Імша

Бездзеж

1 лістапада

12.00 — святая Імша ў касцёле

13.00 — малітва на могілках

2 лістапада

16.00 — Святая Імша за памерлых

Лунінец

1 лістапада: 9.30 — святая Імша ў Касцёле

2 лістапада: 18.00 — выпамінкі, святая Імша за памерлых ў касцёле.

Працэсіі і малітвы на камунальных могілках не будзе. Вернікі з Лунінца і пасёлка Палескі могуць паасобна дамовіцца са святаром на пасвячэнне магіл у аўторак (2 лістапада) ці ў іншы дзень на працягу актавы ўрачыстасці.

Мікашэвічы

1 лістапада: 12.00 — святая Імша ў касцёле.

2 лістапада: 10.00 — выпамінкі, святая Імша за памерлых ў касцёле, малітва на камунальных могілках (Рудня),  малітва на камунальных могілках ў в. Запроссе

Пружанскі дэканат

Бяроза

1 лістапада: 9.00 — св. Імша ў касцеле

13.00— св. Імша на старых могілках (каля кляштара)

Дзягелец: 10.00 — св. Імша і працэсія на могілках

Сігневічы: 11.00 — св. Імша і працэсія на могілках

8 лістапада: 13.00 — св. Імша на новых могілках у Бярозе (Селаўшчына).

Сялец

1 лістапада: 9.00 — новыя могілкі, св. Імша.

8 лістапада: 9.00 — старыя могілкі, св. Імша.

Белаазерск

1 лістапада:

13.00 — св. Імша, старыя могілкі

Шарашова

1 лістапада

12.00 — выпамінкі

13.00 — св. Імша і працэсія (могілкі).

2 лістапада

18.00 — выпамінкі

8.30 — св. Імша (касцёл)

Івацэвічы

1 лістапада

Волька: 15.30 — св. Імша і працэсія

2 лістапада

Панкі: 14.00 — працэсія і набажэнства

Івацэвічы: 15.00 — працэсія і набажэнства

Косава

3 лістапада: 10.00 — працэсія і набажэнства

Пружаны

31 кастрычніка

Слабудка: 12.00 — набажэнства на могілках.

Лені: 14.00 — набажэнства на могілках.

1 лістапада

14.00 — св. Імша ў касцеле ў Пружанах і выпамінкі, набажэнства на могілках

Вялікае Сяло: 17.00 — св. Імша, выпамінкі і Нешпары за памерлых

2–7 лістапада

14.00 — св. Імша з нешпарамі за памерлых у Пружанах.

Ружаны

31 кастрычніка

17.00 — набажэнства за памерлых на ружанскіх могілках (пачатак каля капліцы св. Казімра)

18.30 — св. Імша ў касцёле

1 лістапада

11.00 — малітва за памерлых, св. Імша

Вострава: 13.00 — набажэнства за памерлых на могілках

2 лістапада

17.00 — Нешпары за памерлых на Ружанскіх могілках (каля капліцы св. Казіміра)

18.00 — св. Імша за памерлых ў касцёле

2–6 лістапада

малітва за памерлых на могілках у весках: Варанілавічы, Шчытна, Манчыкі і іншых, па індывідуальнай дамоўленасці з парафіянамі.

3–7 лістапада

18.00 — выпамінкі і св. Імша за памерлых

Лыскава

1 лістапада

9.00 — святая Імша ў капліцы на каталіцкіх могілках (в. Барысікі)

2 лістапада

12.00 — святая Імша за памерлых і працэсія на могілках.

Гомельскі дэканат

Гомель

Парафія Нараджэння Найсвяцейшай Панны Марыі

1 лістапада

св. Імша ў касцёле — 9.00; 12.00; 17.00;

15.00 — малітва за памерлых на «9-м кіламетры» Чарнігаўскай шашы на месцы масавых расстрэлаў

2 лістапада

св. Імша ў касцёле — 8.00; 19.00

16.00 — Могілкі ў Навабеліцы: працэсія і благаслаўленне могілак

парафія Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі

1 лістапада

св. Імша ў касцёле — 9.00; 12.00;

18.00 — Нешпары, малітва за памерлых

2 лістапада

9.00 — святая Імша, працэсія на могілкі

12.00, 18.00 — св. Імша ў касцёле, нешпары, малітва за памерлых

Рэчыца

1 лістапада

св. Імша ў касцёле — 10.00

12.00 — «Старыя могілкі»: малітва за памерлых і благаслаўленне могілак

2 лістапада

12.00 — другія гарадскія могілкі: малітва за памерлых і благаслаўленне могілак

св. Імша ў касцёле — 18.00

Хойнікі

1 лістапада

14.00 — св. Імша ў касцёле, пасля — малітва на Цэнтральных гарадскіх могілках і благаслаўленне могілак.

2 лістапада

14.00 — св. Імша ў касцёле; малітва на могілках за горадам

Жлобін

1 лістапада

св. Імша ў касцёле — 8.00, 10.00, 17.00

2 лістапада

св. Імша ў касцёле — 9.00; 18.00

11.00 — в. Чарцёж: св. Імша і малітва на могілках і асвячэнне могілак

15.00 — в. Антушы: св. Імша на могілках і малітва за памерлых

16.00 — малітва на Заходніх могілках

Рагачоў

1 лістапада

св. Імша ў касцёле — 18.00

10.00 — малітва на Цэнтральных гарадскіх могілках

3 лістапада

св. Імша ў касцёле — 12.00

Светлагорск

1 лістапада

св. Імша ў касцёле — 12.00

10.00 — св. Імша на могілках у Шацілках і асвячэнне могілак

15.30 — малітва на могілках ў Чырковічах і асвячэнне могілак

3 лістапада

св. Імша ў касцёле — 9.00

10.30 — малітва на могілках каля «Светача» і благаслаўленне могілак

12.00 — малітва на могілках каля хлебазавода і благаслаўленне могілак

Акцябрскі

3 лістапада

9.00 — св. Імша ў касцёле

8 лістапада

16.00 — малітва на Цэнтральных гарадскіх могілках і благаслаўленне могілак, пасля св. Імша ў касцёле

Мазырскі дэканат

Лельчыцы

1 лістапада:11:00 Лельчыцы — св. Імша.

2 лістапада:18:00 — св. Імша

7 лістапада:14.00 — набажэнства на могілках

Ельск:

1 лістапада

8.00 св. Імша

2 лістапада

10.00 — св. Імша ў касцёле

11.30 — набажэнствы на могілках (Каралін)

Жмурнае

3 лістапада:12.00 — набажэнства на могілках.

Заброддзе

4 лістапада: 12.00 — набажэнства на могілках.

Маркоўскае

7 лістапада: 12:00 Маркоўскае — набажэнства на могілках.

Дубніцкае

5 лістапада: 13.00 — набажэнства на могілках.

Мазыр:

1 лістапада

св. Імша — 9.00, 19.15

2 лістапада

11.00 — могілкі ў в. Дразды: св. Імша і набажэнства

3 лістапада

8:45, 10.30, 18.00 — св. Імша

На працягу Актавы ў Мазыры за 15 хвілін перад кожнай Святой Імшой чытаюцца выпамінкі.

Калінкавічы

1 лістапада: 18.00 — св. Імша.

2 лістапада: 18.00 — св. Імша.

3 лістапада: 12.30 — св. Імша.

Нароўля

1 лістапада: 11.00 — св. Імша, выпамінкі

2 лістапада: 18.00 — выпамінкі, св. Імша.

Грушаўка

1 лістапада: 13.00 — св. Імша, выпамінкі, малітва на могілках

2 лістапада: 16.00 — выпамінкі, св. Імша.

Петрыкаў

2 лістапада

12.00 — святая Імша

14.00 — працэсія на новых могілках (Белка)

3 лістапада

12.00 — святая Імша

14.00 — працэсія на старых могілках

Брынёў

3 лістапада

8.00 — святая Імша

10.00 — працэсія на могілках

Капаткевічы

3 лістапада:

8.00 — святая Імша

10.00 — працэсія на могілках

Жыткавічы

1 лістапада

14.30 — святая Імша ў касцёле

2 лістапада

14.30 — выпамінкі, святая Імша за памерлых ў касцёле

Абноўлена 03.11.2020 10:11
Пры выкарыстанні матэрыялаў Catholic.by спасылка абавязковая. Калі ласка, азнаёмцеся з умовамі выкарыстання

Дарагія чытачы! Catholic.by — некамерцыйны праект, існуе за кошт ахвяраванняў і дабрачыннай дапамогі. Мы просім падтрымаць нашу дзейнасць. Ці будзе наш партал існаваць далей, у значнай ступені залежыць ад вас. Шчыра дзякуем за ахвярнасць, молімся за ўсіх, хто нас падтрымлівае.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Папа Францішак

Дух хоча жыць у нас –
мы пакліканы да вечнага жыцця