Фота Аўдыё Відэа  
be  ru  pl  en  de info@catholic.by
Расклад перэгрынацыі фігуры Маці Божай Фацімскай па парафіях Мінска-Магілёўскай архідыяцэзіі
Анонсы
14.10.2016 16:52

На працягу дзевяці месяцаў у парафіях Мінска-Магілёўскай архідыяцэзіі будзе адбывацца перэгрынацыя фігуры Маці Божай Фацімскай. Прапануем азнаёміцца з раскладам перэгрынацыі па дэканатах архідыяцэзіі.

13.10 - 16.10.2016 — мінская архікатэдра Імя Найсвяцейшай Панны Марыі
(адказны — кс. Антоні Клімантовіч)

 16.10 - 19.11.2016 — Магілёўскі дэканат
(адказны — кс. Віталій Драздоўскі)


  • 16-18 кастрычніка
    18.30 — Магілёў, парафія Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі і св. Станіслава
  • 18-21 кастрычніка
    18.00 — Магілёў, парафія Св. Антонія
  • 21-23 кастрычніка
  • 18.00 — Магілёў, парафія Св. Казіміра і Св. Ядзвігі
  • 23-26 кастрычніка
    12.00 — Шклоў, Фашчаўка, Княжыцы
  • 26 кастрычніка
    18.00 — Горкі, парафія Маці Божай Бялыніцкай
  • 27 кастрычніка
    18.00 — Мсціслаў, парафія Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • 28-30 кастрычніка
    18.00 — Крычаў, парафія Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • 30 кастрычніка — 3 лістапада
    11.00 — Касцюковічы, парафія Святой Тройцы
  • 3 – 5 лістапада
    10.00 — Чавусы, парафія Найсвяцейшай Панны Марыі Маці Касцёла


5.11-19.11.2016 — Бабруйскі дэканат

(адказны — кс. Андрэй Яркавец)

5 – 12 лістапада
17.45 — Бабруйск, касцёл Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Панны Марыі

6 лістапада
Клічаў, капліца Маці Божай Фацімскай

12 лістапада
14.00 — Глуск, капліца Святой Ганны

12 - 19 лістапада

17.45 — Асіповічы, касцёл Божай Міласэрнасці


19.11 — 17.12.2016 — Барысаўскі дэканат

(адказны — кс. Аляксей Раманчук)

  • Багушэвічы – Божага Цела
  • Барысаў – Нараджэння Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Барысаў – Спаслання Духа Святога
  • Беразіно – Маці Божай Міласэрнасці
  • Жодзіна – Маці Божай Фацімскай
  • Зембін – Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Крупкі – св. Юзафа
  • Мар'іна Горка – св. Антонія
  • Рудзенск – св. апосталаў Пятра і Паўла
  • Смалявічы – св. Валянціна
  • Смілавічы – Маці Божай Нястомнай Дапамогі і св. Аляксандра
  • Суцін – Маці Божай Шкаплернай
  • Халопенічы – Сэрца Марыі і св. Язафата
  • Чэрвень (Ігумен) – Узвышэння Святога Крыжа


17.12.2016 - 14.01.2017 — дэканат Мінск-Усход

(адказны — кс. Ян Крэміс)

  • 17 – 24 снежня

    18.30 – Мінск – Божага Цела
    Сініло – Маці Божай Зоркі Евангелізацыі
    Мінск (Шабаны) – Хрыста Збаўцы
    Мінск (Грэка-католікі) – св. Юзафа
    Мінск (Грэка-католікі) – св. Мікалая

  • 24 – 31 снежня

    18.30 – Мінск (Лошыца) – Маці Божай Ружанцовай
    Гатава – св. Міхала Арханёла
    Каралішчавічы – св. Станіслава Мучаніка

  • 31 снежня – 6 студзеня

    18.30 – Мінск (Серабранка) – св. Яна Хрысціцеля
    Мінск (Чыжоўка) – Святога Духа
  • 6 – 10 студзеня

    18.30 – Бараўляны – Найсвяцейшай Панны Марыі Успамогі Хрысціянаў
    Раўбічы – парафія св. Мацвея
  • 10 –14 студзеня
    18.30 – Мінск (Сокал) – Маці Божай Ларэтанскай
    Мінск (Уручча) – св. Францішка Асізскага
    Мінск (Уручча) – св. Андрэя Апостала

14.01- 11.02.2017 — дэканат Мінск-Захад
(адказны — кс. Уладзіслаў Завальнюк)

  • 14 – 17 студзеня

    18.30 – Заслаўе – Нараджэння Найсвяцейшай Панны Марыі
  • 17 – 20 студзеня

    18.30 – Ждановічы – Багародзіцы Апякункі сем'яў

  • 20 – 23 студзеня

    18.30 – Мінск (Каменная Горка) – Маці Божай Будслаўскай
  • 23 – 26 студзеня

    18.30 – Мінск (Кунцаўшчына) – св. Яна Евангеліста
  • 26 – 29 студзеня

    18.30 – Мінск (Сухарава) – Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • 29 студзеня – 01 лютага

    18.30 – Мінск (Кальварыя) – Узвышэння Святога Крыжа
    Мінск (Грэка-католікі) – Маці Божай Нястомнай дапамогі
  • 01 – 03 лютага

    18.30 – Мінск – св. Ап. Пятра і Паўлаі св. Яўгена
  • 03 – 11 лютага

    18.30 – Мінск – Святых Сымона і Алены
    Мінск (Малінаўка) – св. Антонія
    Мінск – св. Яна Паўла ІІ

11.02 - 04.03.2017 — Нясвіжскі дэканат
(адказны — кс. Пётр Шарко)

  • Вынішча – Нараджэння св. Яна Хрысціцеля
  • Гарадзея – св. Юзафа
  • Замосце – св. Барбары
  • Капыль – свв. апосталаў Пятра і Паўла
  • Клецк – Святой Тройцы
  • Ленькі – св. Ганны
  • Любань – Маці Божай Фацімскай
  • Нагорнае – Узвышэння Святога Крыжа
  • Нясвіж – Божага Цела
  • Салігорск – св. Францішка
  • Сейлавічы – Найсвяцейшага Сэрца Езуса
  • Слуцк – cв. Антонія
  • Сноў – св. Яна Хрысціцеля
  • Старыя Дарогі – Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі


04.03.2017 - 25.03.2017 — Стаўбцоўскі дэканат

(Адказны — кс. Уладзімір Каспарэвіч)

  • Волма – св. Яна Хрысціцеля
  • Дзераўная – Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Дзяржынск – св. Ганны
  • Налібокі – Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Новы Свержань – cвв. Пятра і Паўла
  • Рубяжэвічы – св. Юзафа
  • Стоўбцы – св. Казіміра
  • Узда – Узвышэння Святога Крыжа
  • Фаніпаль – Найсвяцейшага Сэрца Езуса і Марыі
  • Хатава – Найсвяцейшага Сэрца Езуса
  • Негарэлае – Перамянення Пана


25.03 - 22.04.2017 — Валожынскі дэканат

(адказны — кс. Дзмітрый Барыла)

  • Багданава – св. Міхала Арханёла
  • Валожын – св. Юзафа
  • Вішнева – Адведзінаў Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Забрэззе – Найсвяцейшай Тройцы
  • Івянец – св. Міхала Арханёла
  • Івянец – св. Аляксея
  • Камень – свв. Пятра і Паўла
  • Пяршаі – св. Юрыя
  • Ракаў – Найсвяцейшай Панны Марыі Ружанцовай


22.04 - 13.05.2017 — Маладзечанскі дэканат

(адказны — кс. Эдмунд Даўгіловіч-Навіцкі)

  • Беніца (Маркава) – Святой Тройцы
  • Беразінскае – Божага Цела
  • Краснае – Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Лебедзева – Найсвяцейшага Сэрца Езуса
  • Маладзечна – св. Казіміра
  • Маладзечна – св. Юзафа
  • Палачаны – св. Роха
  • Радашковічы – Святой Тройцы


13.05 - 03.06.2017 — Вілейскі дэканат

(адказны — кс. Аляксандр Барыла)

  • Аколава – св. Міхала Арханёла
  • Акцябр (Хатаевічы) – св. Дамініка
  • Акцябрскі – Святой Тройцы і св. Крыштафа
27.05 - 28.05.2017 Мінск (Залатая Горка) — працэсія Божага Цела (адказны — кс. Юрый Санько)
  • Альковічы – Адведзінаў Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Вілейка – Узвышэння Сятога Крыжа
  • Вязынь – Нараджэння Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Даўгінава – св. Станіслава
  • Касцяневічы – Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Корань – св. Антонія
  • Куранец – Найсвяцейшай Панны Марыі Маці Касцёла
  • Ілля – Найсвяцейшага Сэрца Езуса
  • Лагойск – святога Казіміра
  • Любань (Вілейскі р-н) – Божай Міласэрнасці
  • Лукавец (Батурына) – свв. Пятра і Паўла
  • Нарач (Вілейскі р-н) – Маці Божай Анёльскай і св. Яна Евангеліста
  • Плешчаніцы – св. Ганны
  • Сцешыцы – Перамянення Пана
  • Юркавічы – св. Яна Хрысціцеля


03.06 - 30.06.2017 — Мядзельскі дэканат

(адказны — кс. Багуслаў Маджэеўскі)

  • Засвір – Найсвяцейшай Тройцы
  • Канстанцінава – Унебаўзяцця Найсвяцейшай Панны Марыі
  • Крывічы – св. Андрэя, апостала
  • Мядзел – Маці Божай Шкаплернай
  • Нарач – св. Андрэя, апостала
  • Свір – св. Мікалая, біскупа
  • Шэметава – Маці Божай Нястомнай Дапамогі


30.06 - 03.07.2017 — Нацыянальны санктуарый Маці Божай у Будславе

(адказны — а. Віктар Бурлака OFM)


03.07 - 12.10.2017 — іншыя дыяцэзіі Беларусі

Заканчэнне перэгрынацыі.


13.10 - 15.10.2017 — мінская архікатэдра Імя Найсвяцейшай Панны Марыі


(IL

 

Пры выкарыстанні матэрыялаў сайта спасылка на Catholic.By абавязкова.